Skip to product information
Dell Latitude 7390 i5-8350U | 8GB RAM | 256GB SSD | Touchscreen
€169,00
Free shipping in 1–3 business days.
14-day return guarantee
💳 Secure payment (Stripe)
💵 Payment by cash on delivery is available
Dell Latitude 7390
| General Information | |
|---|---|
| Model | Dell Latitude 7390 |
| Condition | Renewed / Refurbished |
| Type | Business-class laptop |
| Operating System | Windows 11 |
| Technical Specifications | |
|---|---|
| Display | 13.3″ FHD (1920x1080) Touchscreen |
| Processor | i5-8350U – base 1.7 GHz, Turbo up to 3.6 GHz |
| Cores / Threads | 4 cores / 8 threads |
| RAM | 8GB RAM |
| Internal Storage | 256GB SSD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics 620 |
| Keyboard | Backlit |
| Ports | USB-C, USB 3.1, HDMI, LAN, Audio |
| Wireless Connectivity | Wi-Fi, Bluetooth |
| Class | Business Class |
| Main Advantages | |
|---|---|
| Touchscreen Display | Convenient touch control |
| Compact Size | 13.3″ – ideal for mobility |
| 8th Gen i5 | 4 cores for smooth operation |
| SSD Drive | Fast Windows 11 performance |
| Backlit Keyboard | Comfortable to work at any time |
| Package Contents | |
|---|---|
| Laptop | Yes |
| Charger | Yes |
| Box | Non-original |
| Warranty | |
|---|---|
| Warranty Period | 3 months |
| Payment and Delivery | |
|---|---|
| Payment | Bank transfer or cash |
| Delivery | Only in Lithuania (1–3 business days) |
| 🚪 In Vilnius | Door-to-door delivery |
| 🚚 Free Delivery | Free delivery throughout Lithuania for orders over €30 (1–3 business days) |
| 🔗 Shop | |
|---|---|
| More computers and offers can be found here: | ➡️ www.boxforpc.lt |